o mně

Pravdivý příběh o tom, jak mě bobři naučili mluvit o víně anglicky.

Původně jsem vědec, se zaměřením na výzkum bobrů (ano, to jsou ta zvířátka s placatým ocasem, co žerou stromy a staví hráze). Chování bobrů jsme mimo jiné studovali i v malebné moravské vesničce Lanžhot. Trvalo to několik let, a kromě zvířátek jsme důkladně prozkoumávali i místní vinné sklípky (a že jich tam je).
Jeden z „bobřích“ kolegů byl Angličan, a já se ujala překladu mnohdy svérázných výkladů bodrých moravských vinařů. A to byl nenápadný počátek mé vinařské kariéry.

O něco později jsem se realizovala v marketingu pro Zámecké vinařství Bzenec, pronikla hlouběji do problematiky vína a stala se sommelierem.

Především jsem si ale uvědomila, že za každou lahví vína je skryto obrovské úsilí, láska a snaha vinaře, vytvořit to nejlepší.
Tak se zrodila má láska k vínu. A já se rozhodla, ono skryté poselství vinařů předávat dál, všem milovníkům vína, kteří budou naslouchat.

Zábavnou formou, spíše z pozice milovníka vína než odborníka, píši články na blog eDegustace.tv a občas mě můžete vidět i jako moderátorku v online přenosu degustace, na které se právě tento projekt specializuje.
A protože kromě vína mě baví i angličtina, rozhodla jsem se předávat tajemství moravských vinařů všem lidem, kteří mají rádi víno, ale nerozumí moravsky (nebo alespoň česky).